19 Haziran Çarsamba

KURTULUŞ ŞENLİKLERİ

BEYDAĞ’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞU’NUN 101. YILDÖNÜMÜ KUTLAMA MESAJI

“Beydağ’ın kurtuluşunun 101’inci yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Beydağ’ın kurtuluş günü olan 2 Eylül günü, her yıl ilçemizin geçmişteki kahramanlığını, direnişini ve özgürlük sevdasını yüreklerimizde yeniden alevlendiriyor.

Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının başlattığı kurtuluş mücadelesi, yurdun her yer yanında bağımsızlık savaşının ateşini yakmış ve bu hareket bağımsızlık ve millet egemenliğinin yolunu açmıştır.

101 yıl önce, vatan topraklarımızı düşman işgalinden kurtarmak için Beydağ’ın yiğit evlatları, büyük bir mücadele vererek kahramanca savaşmışlar. Onların azim ve kararlılığı, gösterdikleri cesaret ve fedakarlıkla elde ettikleri bu kutsal vatan topraklarına sahip çıkıyor, kendilerine minnet duyuyoruz.

Beydağ’ın Kuvay-i Milliye ruhuyla hareket eden kahramanları, bu topraklarda emperyalistlere geçit vermemişlerdir. Onların mücadelesi bizler için yol gösterici olmuştur.

Bugün bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve yol arkadaşlarını, bu uğurda mücadele eden bütün kahramanları, Beydağ’ın kurtuluşunda öncü rolü oynayan ve direnişi örgütleyenleri, bu vatan için canını ortaya koyan bütün şehitlerimizi, gazilerimizi rahmetle, minnetle, saygıyla anıyorum. Beydağ’ın kurtuluşunun 101’inci yılı kutlu olsun!”

Yorum Yapmaya Ne Dersiniz ?

Yoruma kapalı.